SHUSKY.cz

Novinky z naší chovatelské stanice Snow Huskies

Pokud chcete informace o aktuálních a plánovaných vrzích štěňátek z naší chovatelské stanice, navštivte partnerský web a Info a novinky.

Zimní závodní sezóna - III/2018

V zimní sezóně jsme odjeli jen jediný MIDový závod, na ostatní nebyly dobré sněhové podmínky. Jinak jsme ale na našich oblíbených Pustevnách najeli s osmičkou skoro 830 km na saních, což je super výsledek.

Podzimní závodní sezóna - XI/2017

V listopadu a kousek prosince jsme odjeli jen tři MIDové závody a získali jednu bronzovou a jednu zlatou medaili, obě jsou pro nás opravdu cenné, protože ani jeden z těchto závodů jsme navzdali, přitom jsme mohli. V Držkové jsme po 3 km píchli a jeli zbytek MIDu po ráfku. Na Radíkově všichni soupeři odstoupili kvůli dost těžkým sněhovým podmínkám a my jsme závod také nevzdali, takže nejde o ty kovy a o to, že jsme byli dvakrát "na bedně", ale že jsme skvělě sehraný tým a umíme si poradit i s takto těžkými podmínkami. Teď už se těšíme na jízdu na saních a závodní sezóna? Uvidíme jak nám to s osmičkou bude běhat.

Zimní závodní sezóna - II/2017

V zimní sezóně jsme odjeli jen dva midové závody a získali jednu bronzovou medaili. Jinak za ty dva měsíce, které jsme jezdili na sněhu kolem domova a na Pustevnách, jsme najezdili krásných 850 km na saních, škoda, že ta zima nevydržela déle :-)

Podzimní závodní sezóna - XI/2016

V podzimní sezóně 2016 jsme odjeli celkem 5 závodů v kategorii C1 a MB1 a získali stejně jako loni dvě bronzové a jednu zlatou medaili, takže super a chybí nám stále ta stříbrná, tak třeba příští rok :-)

Výstavní úspěchy - jaro 2016

TERRY Jednička získala titul Český šampión ;-)

Podzimní závodní sezóna - XI/2015

V podzimní sezóně 2015 jsme odjeli celkem 6 závodů v kategorii C1 a MB1 a získali dvě bronzové a jednu zlatou medaili, takže parádní sezóna.

Klubová výstava - V/2015

V květnu na výstavě Klubu severských psů v Měchenicích se nám fakt dařilo. ALASKA Snow Huskies získala CAJC a TERRY Jednička získala CAC a BOB. Terezčin je to druhý BOB, takže jsme odjížděli fakt spokojení a jsem na holky moc pyšný ;-)

První závod - IX/2014

Roky běhám s haskounky, ale nikdy jsem se neúčastnil závodů. Byl čas to změnit, náš první závod byl v kategorii Scooter se dvěma haskounky - Kasey a Terry. Trasa hodně členitá a blátivá, ale s výsledkem jsem maximálně spokojený, protože holky takhle rychle nikdy neběžely. Takže zkusíme ještě delší trasy a různé kategorie a uvidíme - máme čas trénovat a sbírat zkušenosti, než se pustíme do závodění s opravdovým spřežením :-)

KASEY vyšetření - X/2014

INDIANA KASEY of Northern Wilderness má za sebou vyšetření kyčlí, loktů a ramen spolu s vyšetřením očí - vše negativní a bez problémů. Bonitaci máme také hotovou, takže předpokládané krytí bude v zimě 2015 nebo na jaře 2016 se Santiagem.

Štěňátka v jednom měsíci - VIII/2014

Našich pět holek Alaska, Ashley, Angie, Abbey, Amanda a jediný kluk Arctic mají jeden měsíc - začínají baštit sami různé dobrůtky a Amynka je učí větší samostatnosti, už byli i venku a postupně jim z pelíšku uděláme jen ložnici a budou více běhat a poznávat svět.

Další foto najdete zde.

Narozena první štěňátka SNOW HUSKIES - VII/2014

29.7. se AMY narodilo šest malých kuliček - jeden kluk a pět holčiček - dvě holčičky zůstávají u nás doma, tři jdou do světa spolu s jejich bráškou. Barevně jsou dost vzácně poskládaní - chlapeček je bílý, dvě holčičky bílé a tři holčičky šedobílé. Bílá a šedobílá holčička zůstanou u nás doma a budou běhat ve spřežení s ostatními haskounky.

O tom jak rostou a o jejich dobrodružstvích doplněných o galerii se dozvíte zde.

Krytí a březost - V/2014

27.6. potvrzena březost AMY a budeme čekat na konec července, kdy by se měla štěňátka narodit. Kolik bude kluků a kolik holčiček, to se ještě uvidí :-)

27.5. došlo ke krytí AMY Siberian Paws s Demavand´s Montale.

Pro detail klikněte na obrázek ;-)

AMY Siberian Paws

Demavand´s Montale

Jubilejní výstava KSP - IV/2014

13. dubna jsme se s Terry a Kasey zúčastnili 30. jubilejní výstavy Klubu severských psů v Měchenicích u Prahy. Sice bez medaile, ale po dlouhé době to byla výstava na trávě, což mají určitě moje holky raději než připravený koberec :-) a zde je pár úžasných fotek, které stálo za to umístit na web, ty ostatní s kobercovým podkladem nestojí za řeč ;-)

AMY Siberian Paws - X/2013

Amy má vyšetření kyčlí, loktů a ramen, spolu s vyšetřením očí, vše je negativní a bonitaci máme také za sebou. Je tedy uchovněná a hledáme manžela. Bude nejspíš z chovatelské stanice Northern Wilderness, odkud máme Kasey a tatínek Amy je také odsud, rádi bychom si v naší chovatelské stanici udrželi krásnou linii Demavand´s ;-)

Chovatelská stanice - IV/2013

Na konci dubna nám v Belgii schválili mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici Snow Huskies. Teď už nám zbývá jen postupně uchovnit naše fenečky a můžeme mít vlastní štěňátka :-)

Další posila do naší smečky - IV/2013

Na konci dubna jsme si přivezli novou holku. Jmenuje se Terry a je z chovatelské stanice Jednička.

Národní výstava - IV/2013

V polovině dubna jsme byli na národní výstavě v Ostravě a Amy si odvezla další CAC a Kasey výbornou a kdybych nebyl tvrdohlavý mezek a Amy vykoupal, tak by dostala a BOB a Národního vítěz, takže dobře mi tak :-)

Zimní galerie - III/2013

Doplnili jsme Galerii o tréninkové fotečky z našich oblíbených Pusteven - běžky i saňový sport.

Mezinárodní výstava - II/2013

Na začátku února jsme byli na mezinárodní výstavě v Brně a Amy si odvezla Res. CAC a Kasey VN a obě velkou pochvalu za převedení, takže paráda :-)

Dokončena galerie - X/2012

Konečně po těch měsících čekání se na konci měsíce října můžeme pochlubit kompletní galerií našich Haskounů a nejen jich :-)

Výstavy - IX a X/2012

Na konci září na Moravskoslezské národní výstavě a v polovině října na Klubové výstavě získala Amy jednou CAC a jednou Res. CAC, takže jsem na ni moc a moc pyšný :-)

Další holka do naší smečky - VII/2012

V červenci jsme si přivezli novou posilu do naší smečky. Jmenuje se Indiana Kasey of Northern Wilderness z linie Demavand´s (dnes má Elisabeth Heis Frei celkem 26 Haskounů :-) První fotky jsou zde a další budou postupně přibývat.

Mezinárodní výstava Brno - II/2012

V únoru jsme byli na druhé výstavě, která byla výstavou mezinárodní a trénovali jsme s Kateřinou Kurakovou a jejím Exíkem a Alaskou a docela nám to šlo :-) Pan rozhodčí měl raději těžší tipy psů, takže jsme neměli šanci, ale byl jsem s Amynkou opravdu spokojený i přesto, že jsme dostali známku velmi dobrou. Budeme ještě trénovat, dostali jsme nějaké informace ke zlepšení a budeme na tom pracovat a na podzim uvidíme. Jde teď jen o jednu věc, a to je to, že to Amy musí v kruhu bavit :-)

Výstava Brno - I/2012

V lednu jsme byli poprvé na výstavě s AMY Siberian Paws - z počátku se to zdálo vše naprosto v pohodě, výborně se mnou spolupracovala, chodili jsme tréninkově v kruhu, učili se otáčení, trénovali základní postoj a pak odpočívali, když jsme však spolu s dalšími třemi fenečkami ve třídě mladých nastoupili do kruhu, tak se AMY zničehonic jakoby změnila a vůbec nestála tak jak měla, naštěstí v pořádku ukázala zuby a skamarádila se s rozhodčí. Vzhledem k tomu, že jsme byli v dané třídě podle abecedy první, vše jsme dělali jako úplně první a také vedli všechny holky v klusu. To Amynce také vůbec nešlo, nechtěla utíkat, pořád se otáčela dozadu a kontrolovala, co se děje za ní. Popravdě napsáno: zvrtali jsme to předvedení, jak jsme mohli ;-( Za vzhled dostala AMY výbornou, takže na poprvé není čeho litovat a máme zkušenosti do života. V únoru na další výstavě tedy uvidíme. Budeme poctivě trénovat a snad ty nedostatky odstraníme a vylepšíme předvádění.

©Martin SVOBODA 2012-2019
Poslední aktualizace: 1.1.2019